Sodelovanje med zdravstvenimi delavci in zdravstvenimi organizacijami že dolgo predstavlja pomembno gonilno silo napredka pri oskrbi pacientov in razvoju inovativne medicine. Zdravstveni delavci in organizacije, s katerimi sodelujejo, zagotavljajo farmacevtski industriji dragoceno, neodvisno in strokovno znanje, ki izhaja iz njihovih kliničnih izkušenj. Poleg tega imajo zdravstveni delavci primarni stik z bolniki, s čimer lahko zagotavljajo neprecenljivo strokovno znanje o rezultatih zdravljenja bolnikov in vodenju terapije. S tem nam lahko pomagajo pri prilagajanju zdravil, tako da bolje ustrezajo bolnikom, in s tem izboljšujemo splošno oskrbo bolnikov.
Prav je, da so zdravstveni delavci in organizacije za storitve, ki jih zagotavljajo farmacevtskim podjetjem, pošteno plačani. Kodeks ravnanja Evropske zveze farmacevtske industrije in združenj (EFPIA) zagotavlja točnost in preglednost pri razkrivanju obsega in vrednosti tega sodelovanja. Razkritje podatkov predstavlja pomemben gradnik zaupanja med farmacevtsko industrijo, zdravstvenimi strokovnjaki in bolniki.
V farmacevtski industriji se prenos vrednosti nanaša na vsako plačilo ali ugodnost, ki jo zdravstveni delavec (ZD) ali zdravstvena organizacija (ZO) pridobi; prenosi sredstev se javno objavljajo z namenom spodbujanja preglednosti in zaupanja. Ti prenosi lahko vključujejo denarna plačila, nepovratna sredstva, donacije, sponzorstva, honorarje za svetovanje ter financiranje raziskav in izobraževanj.
Čeprav naše podjetje ni članica EFPIA in zato ni dolžno objaviti prenosov vrednosti (ToV) v skladu s kodeksom preglednosti EFPIA, verjamemo, da je javno razkritje teh vrednosti pomembno za zagotavljanje skladnosti poslovanja z najvišjimi etičnimi standardi in preprečevanje navzkrižij interesov.
Priprava preglednice poročanja je priložnost, da pokažemo svojo zavezanost vrednotam in načelom, ki so v ozadju Kodeksa ravnanja EFPIA in drugih zahtev glede preglednosti v Evropi.
Predlagamo, da si pred pregledom podatkov preberete našo metodologijo.